Pridružite nam se na Facebooku facebook
HUNS

Pregled 10. kola Druge HNL - Pripremio Matej Kalem, student 3.g Novinarstva na VERN-u.

Objavljeno

U petak i subotu odigrane su utakmice 10. kola Druge HNL. U 6 odigranih utakmica postignuto je 14 pogodaka, od toga 2,3 po utakmici.
Rezultati 10. kola Druge HNL:
Petak, 2. listopada: Gorica – Segesta 1:0.
Subota, 3. listopada: Zadar – Hrvatski dragovoljac 2:1, Cibalia – Sesvete 1:0, Dinamo II – Rudeš 0:2, Imotski – Lučko 1:3, Dugopolje – Šibenik 0:3.

12. Segesta 10 2 1 7 10 17 7

Deseto kolo Druge HNL bilo je kolo i domaćina i gostiju koji su ostvarili tri pobjede te osvojili devet bodova. Što se utakmica ovog kola tiče, rezultatski neivjesne utakmice bile su Gorica – Segesta, Zadar – Hrvatski dragovoljac i Cibalia – Sesvete dok utakmice Dinamo II – Rudeš, Imotski – Lučko i Dugopolje – Šibenik nisu bile rezultatski neizvjesne.
Dvoboj Gorica – Segesta bio je rezultatski neizvjestan do posljednje sekunde. To je bila utakmica u kojoj je Gorica napadala, a momčad iz Siska se isključivo branila i čekala priliku iz kontre. Da je Nizar pred kraj utakmice zabio stopostotnu priliku i doveo Siščane u vodstvo, utakmica bi otišla na njihovu stranu. Međutim, nije ju iskoristio i Goričani su u samoj završnici utakmice kaznili njegov promašaj te pogotkom Zenunija došli u vodstvo. Do kraja utakmice Gorica je mogla povećati vodstvo, ali Dvorneković nije iskoristio jedanaesterac. U svakom slučaju, Gorica je zasluženo pobijedila i osvojila tri boda.
Susret Zadar – Hrvatski dragovoljac bio je zanimljiv sraz sa dva crvena kartona s jedne i druge strane te tri pogotka. Zadar je poveo na samom početku utakmice pogotkom Čirjaka iz jedanaesterca. Međutim, vodstvo momčadi sa Stanova nije dugo trajalo jer je Hrvatski dragovoljac brzo izjednačio, a strijelac je bio Niko Tokić. Pred kraj 1. poluvremena Zadar je ostao s igračem manje. Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Jerbić. Na početku 2. poluvremena momčad iz Sigeta ostala je također s igračem manje. Izravni crveni karton dobio je Kendeš zbog neopreznog starta na Plazaniću. Zadar je pogotkom Šutića u samoj završnici utakmice došao do više nego zaslužene pobjede i tri boda.
Cibalia i Sesvete odigrali su rezultatski neizvjesnu utakmicu. Vinkovčani su u 1. poluvremenu bili dominantni, stvarali prilike, ali nisu uspjeli postići pogodak. Međutim, pred kraj utakmice ipak su došli u vodstvo, a strijelac za zasluženu pobjedu i tri boda bio je Zgrablić.
Rudeš je na zanimljiv i neobičan način došao do pobjede protiv Dinama II, a taj zanimljiv i neobičan način bili su autogolovi koje su postigli igrači Dinama II Boras i Petar Mamić. Zanimljivo i neobično, ali istinito.
Lučko nije imalo problema protiv Imotskog. Iako je Imotski nakon pola sata utakmice vodio pogotkom Begića, Lučko se oporavilo od njihovog vodstva te je pogocima Raka, Brčića i Leke zasluženo pobijedilo i osvojilo tri boda.
Šibenik je lakše od očekivanog pobijedio Dugopolje u derbiju ovog kola i osvojio tri boda. Pitanje pobjednika riješio je dvadesetak minuta prije kraja utakmice kada je vodio 3:0 pogocima Solomona, Španje i Marine.
Parovi 11. kola Druge HNL:
Srijeda, 7. listopada: Lučko – Dugopolje, Segesta – Imotski, Rudeš – Gorica, Sesvete – Dinamo II, Hrvatski dragovoljac – Cibalia, Šibenik – Zadar.

Pripremio: Matej Kalem