HUNS

Pregled 14. kola Druge HNL - Pripremio Matej Kalem

Objavljeno

Pregled 14. kola Druge HNL

U petak, subotu i nedjelju odigrane su utakmice 14. kola Druge HNL. U 6 odigranih utakmica postignuto je 12 pogodaka, od toga 2 gola po utakmici.

Rezultati 14. kola Druge HNL:

Petak, 23. listopada: Hrvatski dragovoljac – Imotski 1:0.

Subota, 24. listopada: Dugopolje – Cibalia 1:0, Zadar – Dinamo II 1:1, Šibenik – Gorica 0:0, Sesvete – Lučko 2:0.

Nedjelja, 25. listopada: Rudeš – Segesta 3:3.

12

14. kolo Druge HNL bilo je kolo domaćina koji su ostvarili tri pobjede i tri remija te osvojili 12 bodova. Goste može tješiti činjenica da su u ovom kolu upisali tri remija te da su osvojili tri boda. Što se utakmica ovog kola tiče, sve utakmice bile su rezultatski neizvjesne.

Hrvatski dragovoljac i Imotski odigrali su rezultatski zanimljivu i dobru utakmicu. Momčad iz Sigeta je sredinom 1. poluvremena imala priliku preko Petkovića, ali vratar Imotskog Bečić zaustavio je njegov pokušaj. U 2. poluvremenu Hrvatski dragovoljac je napadao, a Imotski se isključivo branio te čekao priliku iz kontre i polukontre. Hrvatski dragovoljac je sredinom 2. poluvremena došao u vodstvo, a strijelac je bio Kendeš iz jedanaesterca. U svakom slučaju, Hrvatski dragovoljac je zasluženo pobijedio i osvojio tri boda.

Dugopolje i Cibalia odigrali su rezultatski solidnu utakmicu. Dugopoljci su pred kraj 1. poluvremena došli u vodstvo pogotkom Bubala. Da je Filipović sredinom 2. poluvremena zabio stopostotnu priliku za izjednačenje, Vinkovčani bi se iz Dugopolja vratili sa barem bodom. Međutim, Filipović nije iskoristio stopostotnu priliku za izjednačenje te je Dugopolje zasluženo pobijedilo i osvojilo tri boda. Cibalia ovim porazom protiv Dugopolja nije dobro najavila utakmicu 1/8 finala Hrvatskog nogometnog Kupa protiv povratnika u Prvu HNL Intera iz Zaprešića.

Zadar je prije dvoboja sa Dinamom II bio suspendiran zbog nepodmirenih obaveza prema službenim osobama, sucima i delegatima u iznosu od 70.000 kuna. Međutim, postigao je rješenje koje je omogućilo da odigra utakmicu sa Dinamom II. Što se utakmice tiče, bila je rezultatski neizvjesna do posljednje sekunde. Dinamo II je sredinom 1. poluvremena došao u vodstvo pogotkom Badjia. Zadar je pred kraj utakmice izjednačio, a strijelac je bio Karlo Butić. Zadar je ovim neriješenim rezultatom i bodom protiv Dinama II vrlo dobro najavio susret 1/8 finala Hrvatskog nogometnog Kupa protiv Lokomotive.

Šibenik i Gorica odigrali su utakmicu bez pogodaka. Gorica je u samoj završnici 1. poluvremena mogla povesti iz jedanaesterca, ali udarac Škvorca obranio je vratar Šibenika Slavica. Šibenik je ovim neriješenim rezultatom i bodom protiv Gorice dobro najavio sraz 1/8 finala Hrvatskog nogometnog Kupa protiv Slaven Belupa.

Sesvete i Lučko odigrali su utakmicu u kojoj su pobjedu mogli odnijeti i jedni i drugi, a i neriješen rezultat bio bi realan. Da je Galić pred kraj 1. poluvremena iskoristio stopostotnu priliku i doveo Lučko u vodstvo, utakmica bi otišla u smjeru Lučkog. Međutim, nije ju realizirao i Sesvećani su kaznili njegov promašaj te pogocima Ivana Antunovića pred kraj i Prskala u završnici utakmice pobijedili i osvojili tri boda.

Rudeš i Segesta odigrali su ljepoticu ovog kola. U 1. poluvremenu postignuta su dva pogotka, a u 2. poluvremenu četiri pogotka. Utakmica je bila neizvjesna do posljednje sekunde. Segesta je tri puta vodila preko Dumbovića, Bodrušića koji je postigao autogol i Dedića te se činilo da će pobijediti i osvojiti tri boda, ali Rudeš se nije predavao. Bio je uporan, a njegova upornost nagrađena je bodom kojeg su zasluženo osvojili te pogocima donijeli Bodrušić iz jedanaesterca, Bojić i Gorgiev.

Parovi 15. kola Druge HNL:

Subota, 31. listopada: Rudeš – Dugopolje, Segesta – Sesvete, Lučko – Hrvatski dragovoljac, Imotski – Šibenik, Gorica – Zadar, Dinamo II – Cibalia.

Pripremio: Matej Kalem