HUNS

PREGLED 16. KOLA DRUGE HNL - PRIPREMIO MATEJ KALEM

Objavljeno

Pregled 16. kola Druge HNL

U petak i subotu odigrane su utakmice 16. kola Druge HNL. U 6 odigranih utakmica postignuto je 12 pogodaka, od toga 2 gola po utakmici. Šibenik je osvojio naslov jesenskog prvaka Druge HNL.

Rezultati 16. kola Druge HNL:

Petak, 6. studenoga: Hrvatski dragovoljac – Segesta 1:0.

Subota, 7. studenoga: Dugopolje – Dinamo II 1:0, Zadar – Imotski 0:1, Šibenik – Lučko 2:0, Sesvete – Rudeš 3:0, Cibalia – Gorica 2:2.

15

16. kolo Druge bilo je kolo domaćina koji su ostvarili četiri pobjede i jedan remi te osvojili 13 bodova. Goste može tješiti činjenica da su u ovom kolu upisali jednu pobjedu i jedan remi te da su osvojili četiri boda. Što se utakmica ovog kola tiče, rezultatski neizvjesne utakmice bile su Hrvatski dragovoljac – Segesta, Dugopolje – Dinamo II, Zadar – Imotski i Cibalia – Gorica dok utakmice Šibenik – Lučko i Sesvete – Rudeš nisu bile rezultatski neizvjesne.

Hrvatski dragovoljac i Segesta odigrali su rezultatski dobru utakmicu. Jedinu priliku u 1. poluvremenu imao je Kendeš, ali njegov udarac zaustavio je vratar Segeste Topić. Hrvatski dragovoljac je pred kraj utakmice došao u vodstvo, a strijelac za pobjedu i tri boda bio je Petanjek.

Susret Dugopolje – Dinamo II bio je rezultatski zanimljiv i neizvjestan do posljednje sekunde. U 1. poluvremenu i jedni i drugi imali su prilike za postizanje pogotka, ali nisu ih realizirali. U 2. poluvremenu Balić (Dugopolje) i Cekici (Dinamo II) pogodili su gredu. Pred kraj utakmice i jedni i drugi ostali su s igračem manje. Kod Dugopolja drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Dominik Balić, a kod Dinama II izravni crveni karton dobio je Badji. Da je Brekalo u završnici utakmice iskoristio stopostotnu priliku i doveo Dinamo II u vodstvo, utakmica bi otišla u smjeru momčadi iz Maksimira. Međutim, nije ju realizirao i Dugopoljci su kaznili njegov promašaj te pogotkom Babića u samoj završnici utakmice više nego zasluženo pobijedili i osvojili tri boda.

Zadar  je u velikim problemima. Moguće je da klub sa Stanova ode u stečaj. Zanimljivo, ispred ulaza na stadion Stanovi nitko nije prodavao ulaznice za utakmicu protiv Imotskog. Što se utakmice tiče, bila je rezultatski neizvjesna do posljednje sekunde. Imotski je pogotkom Paponje u završnici utakmice zasluženo pobijedio i osvojio tri boda.

Cibalia i Gorica odigrali su rezultatsku ljepoticu ovog kola. Iako je 1. poluvrijeme bilo za zaborav, u 2. poluvremenu postignuta su četiri pogotka. Utakmica je bila neizvjesna do posljednje sekunde. Iako je Gorica vodila 2:0 pogocima Dvornekovića, Cibalia je ipak uspjela izjednačiti i osvojiti bod. Strijelci su bili Vitaić iz jedanaesterca i Jakov Filipović.

Šibenik je lakše od očekivanog pobijedio Lučko i osvojio tri boda. Strijelci su bili Solomon na početku utakmice i Marina sredinom 2. poluvremena.

Sesvete su bez problema pobijedile Rudeš i osvojile tri boda, a pitanje pobjednika riješile su već u 1. poluvremenu kada su vodile 3:0. Strijelci su bili Prskalo sa dva pogotka i Nikica Filipović. Sredinom 2. poluvremena Sesvete su ostale s igračem manje. Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Šimac.