Pridružite nam se na Facebooku facebook
HUNS

Pregled 17. kola Druge HNL - Pripremio Matej Kalem

Pregled 17. kola Druge HNL

U petak, subotu i nedjelju odigrane su utakmice 17. kola Druge HNL. U 6 odigranih utakmica postignuto je 13 pogodaka, od toga 2,17 po utakmici.

Rezultati 17. kola Druge HNL:

Petak, 13. studenoga: Gorica – Dinamo II 1:0.

Subota, 14. studenoga: Sesvete – Dugopolje 1:0, Segesta – Šibenik 0:4, Lučko – Zadar 1:0, Imotski – Cibalia 1:3.

Nedjelja, 15. studenoga: Rudeš – Hrvatski dragovoljac 2:0.

15

17. kolo Druge HNL bilo je kolo domaćina koji su ostvarili četiri pobjede i osvojili 12 bodova. Goste može tješiti činjenica da su u ovom kolu upisali dvije pobjede i da su osvojili šest bodova. Što se utakmica ovog kola tiče, rezultatski neizvjesne utakmice bile su Gorica – Dinamo II, Sesvete – Dugopolje, Lučko – Zadar, Imotski – Cibalia i Rudeš – Hrvatski dragovoljac dok utakmica Segesta – Šibenik nije bila rezultatski neizvjesna.

Gorica i Dinamo II odigrali su rezultatski zanimljivu utakmicu. Pred kraj 1. poluvremena Gorica je došla u vodstvo pogotkom Mitrovića. U završnici 1. poluvremena Goričani su mogli povećati vodstvo, ali udarac Dvornekovića zaustavio je debitant na vratima Dinama II Šemper. Sredinom 2. poluvremena Mitrović je pogodio stativu koja je spasila vratara Dinama II Šempera od primljenog pogotka. U završnici utakmice momčad iz Maksimira nije iskoristila dvije velike prilike na utakmici preko Božića i Muse. Pokušaj Božića otišao je preko gola, dok je pokušaj Muse paradom obranio vratar Gorice Šušković. Pogodak Mitrovića pokazao se kao jedini i pobjedonosni na utakmici. Gorica je zasluženo pobijedila i osvojila tri boda.

Dvoboj Sesvete – Dugopolje bio je rezultatski neizvjestan do posljednje sekunde. Iako je 1. poluvrijeme bilo za zaborav, 2. poluvrijeme bilo je zanimljivije. Da Režić u završnici utakmice nije pogodio gredu, utakmica bi otišla u smjeru Dugopoljaca. Međutim, Režić je u završnici utakmice pogodio gredu i Sesvećani su u samoj završnici utakmice kaznili njegov promašaj te pogotkom Prskala više nego zasluženo pobijedili i osvojili tri boda.

Lučko i Zadar odigrali su rezultatski dobru utakmicu. Zadrani ne razmišljaju o natjecateljskim ambicijama jer su u teškom stanju. Kakva – takva dobra vijest za momčad sa Stanova je da bi Elektra Zadar navodno mogla uključiti struju ako se nađe neki subjekt koji će garantirati podmirenje barem jednog zaostalog obroka. Na samom početku utakmice Lučko je moglo doći u vodstvo, ali Rak je pogodio vratnicu. Na samom početku 2. poluvremena Lučko je ipak došlo u vodstvo, a strijelac je bio Galić. Zadar je pred kraj i u završnici utakmice postigao dva pogotka, ali oba pogotka poništena su zbog zaleđa. U samoj završnici utakmice Lučko je moglo povećati vodstvo, ali Galić je pogodio vratnicu. U svakom slučaju, Lučko je zasluženo pobijedilo i osvojilo tri boda.

Cibalia je mnogo teže od očekivanog pobijedila Imotski i osvojila tri boda. U samoj završnici 1. poluvremena Vinkovčani su došli u vodstvo pogotkom Ugrine. Početkom 2. poluvremena Imoćani su izjednačili preko Mandarića. U samoj završnici utakmice Cibalia je postigla dva pogotka, a strijelci su bili Ugrina koji je postigao drugi pogodak na utakmici i Baša.

Rudeš i Hrvatski dragovoljac odigrali su utakmicu u kojoj su pobjedu mogli odnijeti i jedni i drugi, a i neriješen rezultat bio bi realan. Na početku utakmice Rudeš je došao u vodstvo pogotkom Džonija. Pred kraj 1. poluvremena Hrvatski dragovoljac mogao je izjednačiti, ali Jajčinović je pogodio vratnicu. Da je Vlak pred kraj utakmice iskoristio stopostotnu priliku za izjednačenje, Sigećani bi se iz Rudeša vratili sa barem bodom. Međutim, nije ju realizirao i Rudeš je kaznio njegov promašaj te pogotkom Šabana u završnici utakmice pobijedio i osvojio tri boda.

Šibenik je bez problema pobijedio Segestu i osvojio tri boda. Strijelci su bili Maleš, Kartelo iz jedanaesterca, Zeba koji je postigao autogol i Fuštin.