HUNS

Pregled 18. kola Druge HNL donosi nam Matej Kalem, student Novinarstva na VERN-u

Objavljeno

Pregled 18. kola Druge HNL

U petak i subotu odigrane su utakmice 18. kola Druge HNL. U šest odigranih utakmica postignuto je 16 pogodaka, od toga 3,7 po utakmici.

Rezultati 18. kola Druge HNL:

Petak, 20. studenoga: Hrvatski dragovoljac – Sesvete 1:0.

Subota, 21. studenoga: Dugopolje – Gorica 3:1, Dinamo II – Imotski 2:1, Cibalia – Lučko 1:0, Zadar – Segesta 1:2, Šibenik – Rudeš 2:2.

15

18. kolo Druge HNL bilo je kolo domaćina koji su ostvarili četiri pobjede i jedan remi te osvojili 13 bodova. Goste može tješiti činjenica da su u ovom kolu upisali jednu pobjedu i jedan remi te da su osvojili četiri boda. Što se utakmica ovog kola tiče, sve utakmice bile su rezultatski neizvjesne.

Hrvatski dragovoljac i Sesvete odigrali su rezultatski dobru utakmicu. Pred kraj 1. poluvremena Sesvete su mogle doći u vodstvo, ali udarac Prskala zaustavio je vratar Hrvatskog dragovoljca Lovrić. U samoj završnici 1. poluvremena momčad iz Sigeta došla je u vodstvo, a strijelac je bio Kendeš iz jedanaesterca. Vrijedi spomenuti da je uzrok dosuđenog jedanaesterca za Sigećane bio izravni crveni karton Rožmana koji je srušio Kendeša. U 2. poluvremenu Hrvatski dragovoljac mogao je povećati vodstvo, ali Kendeš i Cetina nisu iskoristili svoje prilike. Da Prskalo u završnici utakmice nije pogodio gredu iz slobodnog udarca, Sesvećani bi se iz Sigeta vratili sa barem bodom. Međutim, Prskalo je iz slobodnog udarca pogodio gredu, što znači da se pogodak Kendeša iz jedanaesterca pokazao kao jedini i pobjedonosni na utakmici te da su Sigećani zasluženo pobijedili i osvojili tri boda.

Dugopolje i Gorica odigrali su rezultatski zanimljivu utakmicu. Sredinom 1. poluvremena Dugopolje je došlo u vodstvo pogotkom Režića. Sredinom 2. poluvremena Dugopoljci su povećali vodstvo, a strijelac je bio Nemanić. Pred kraj utakmice Gorica je smanjila vodstvo Dugopolja preko Mitrovića. U samoj završnici utakmice Josip Balić zabio je za pobjedu i tri boda Dugopoljaca.

Dinamo II je malo teže od očekivanog pobijedio Imotski i osvojio tri boda. Nakon 1. poluvremena vodio je 2:0 pogocima Božića. Pred kraj utakmice Imotski je ostao s igračem manje, ali i postigao pogodak. Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Serdarušić. Nakon isključenja Serdarušića činilo se da će Dinamo II mirno privesti utakmicu kraju. Međutim, Dinamo II nije mirno priveo utakmicu kraju jer je Imotski pogotkom Mrkonjića uspio vratiti malu neizvjesnost u utakmicu. Imoćani su mogli izjednačiti, ali udarac Mrkonjića zaustavio je vratar Dinama II Mikulić, što znači da se pogodak Mrkonjića pokazao kao počasni za ublaženje poraza momčadi iz Gospinog dolca.

Cibalia i Lučko odigrali su rezultatski zanimljivu utakmicu. Da je Aralica sredinom 1. poluvremena iskoristio stopostotnu priliku i doveo Lučko u vodstvo, utakmica bi otišla u smjeru Lučkog. Međutim, nije ju realizirao i Vinkovčani su sredinom 2. poluvremena kaznili njegov promašaj te pogotkom Vitaića više nego zasluženo pobijedili i osvojili tri boda.

Segesta je, uz dosta sreće, pobijedila Zadar i osvojila tri boda. Momčad sa Stanova će proljetni dio Druge HNL dočekati u zoni ispadanja, a nije isključeno da će ove sezone ispasti u Treću HNL jug. Što se utakmice tiče, bila je rezultatski neizvjesna do posljednje sekunde. Zadrani su poveli na samom početku utakmice pogotkom Terkeša. Međutim, Segesta je sredinom 1. poluvremena izjednačila preko Hrkaća. U završnici utakmice Dumbović je zabio za preokret, vodstvo i pobjedu Siščana.

Šibenik i Rudeš odigrali su ljepoticu ovog kola. U 1. poluvremenu postignuta su dva pogotka, a u 2. poluvremenu također dva pogotka. Utakmica je bila neizvjesna do posljednje sekunde. Rudeš je dva puta vodio preko Bojića i Jacquesa te se činilo da će osvojiti tri boda, ali Šibenik se nije predavao. Bio je uporan, a njegova upornost nagrađena je bodom kojeg su zasluženo osvojili te pogocima donijeli Grgo i Ante Živković.